Poszukuje wykonawcy, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Tu dyskutujemy o wszystkim.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Poszukuje wykonawcy, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Dzień dobry, potrzebuje sprawdzonego fachowca, który zajmuje się wykonywaniem natrysków prysznicowych na konkretny wymiar. Posiadam do wykonania dwie kabiny. Pierwsza z nich musi być dostosowana do niepełnych wysokości w łazience na poddaszu. Bardzo proszę o namiary na ludzi z Warszawy.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Poszukuje wykonawcy, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie wie kiedy i gdzie powstało szkło. Kilka wieków temu spostrzeżono, że grzejąc piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 5000 lat temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło było matowe, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi odnalezionymi przez współczesnego człowieka są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do ozdabiania swoich strojów. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli wykonywać szklarze z Egiptu. To oni także, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o niewielkie ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na wylocie, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się do dzisiaj. Szkło podobne do tego które znamy współcześnie wytworzyli dopiero szklarze z Rzymu dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Znaczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Produkowano tam ówcześnie zdobione lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co umożliwiło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy widziałeś - posiadają bardzo ciekawe pracę. Z tego co byłem w stanie zauważyć na ich witrynie internetowej to akurat mają w ofercie kabiny natryskowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja robiłem w swoim domu łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich usług podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Szukam fachowca, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:42

Witam, nie miałem pojęcia że są tego rodzaju rozwiązania. Jestem w trakcie budowy domu i zastanawiałem się jak zrobić łazienkę na poddaszu. Taka kabina będzie dla mnie jak znalazł. Muszę sprawdzić jak kształtuje się to cenowo. Dziękuje za namiary na tą firmę.

podobne tematy:

Wróć do „Relax”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość