Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Tu dyskutujemy o wszystkim.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Witam, często wyjeżdżam w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim okresie robią się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób zabezpieczyć budynek przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Posiadam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach się nie sprawdzał. Dołożyłem więc drugi kocioł elektryczny. Teraz już nie występuje problem z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w domu to nie jestem w stanie zweryfikować czy piec funkcjonuje poprawnie i jaka jest w domu zakładana temperatura. Dlatego pomyślałem żeby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Serwus, rozwiązanie twojego kłopotu znajdziesz tutaj: https://pachnaca-kraina.pl/ . Dalej masz schemat, który pokazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podłączyć różnego typu czujniki. Najczęściej montowane są te, które ostrzegają o włamaniu do budynku. Są jeszcze czujniki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Programujesz na nich graniczną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2021, 10:25 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Dzień dobry. Obecnie systemy Satel posiadają ogrom możliwości. Natomiast kłopotem może okazać się twoja instalacja systemu alarmowego w domu. Jeżeli montaż systemów monitoringu był zrobiony dobrze to będzie można bez problemu zainstalować taką czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, gdzie montaż systemów alarmowych nie został do końca przemyślany. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu masz dobry schemat montażu alarmu: odsyłacz, który ilustruje możliwości współczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie budowy budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest umiejscowiona zazwyczaj na strychu.

podobne tematy:

Wróć do „Relax”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość